Children Of Empire

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday Children of Empire

[News] Liderul ZE:A, Junyoung transmite un mesaj ameninţător CEO-ului său, iar Star Empire va oferi o declaraţie oficială după dezbatere 10h0j2d

    [News] Liderul ZE:A, Junyoung transmite un mesaj ameninţător CEO-ului său, iar Star Empire va oferi o declaraţie oficială după dezbatere

    WitchMedusa WildCat
    WitchMedusa WildCat
    ♔ Members
    ♔ Members


    Mesaje : 234
    Varsta : 31
    Localizare : Ploiesti
    Data de inscriere : 17/09/2013
    Stare de spirit : Hocus pocus!

    [News] Liderul ZE:A, Junyoung transmite un mesaj ameninţător CEO-ului său, iar Star Empire va oferi o declaraţie oficială după dezbatere Empty [News] Liderul ZE:A, Junyoung transmite un mesaj ameninţător CEO-ului său, iar Star Empire va oferi o declaraţie oficială după dezbatere

    Mesaj  WitchMedusa WildCat Joi Iun 15, 2017 10:17 pm

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Liderul trupei de băieţi ZE:A, Moon Junyoung (de asemenea cunoscut sub numele de Lee Hoo) a postat o serie de mesaje şocante pe Twitter în care povesteşte despre întâmplările care au avut loc între el şi CEO-ul Shin Joo Hak şi în care îl critică pe CEO pentru tratamentul injust. A dezvăluit de asemenea faptul că a dorit să se sinucidă, iar declaraţia lui a şocat mulţi fani.

    În această serie de mesaje postate pe Twitter a enumerat problemele prin care a trecut din cauza lui Shin Joo Hak. A adăugat de asemenea că va dezvălui adevărul despre CEO începând de mâine.

    În continuare veţi citi traducerea postărilor sale de Twitter, care acum sunt şterse.

    "De acum înainte, voi încerca să spun publicului totul, lumea care am văzut-o cu ochii mei şi viaţa care am trăit-o în lacrimi. Vă rog să urmăriţi postările mele. Îi rog în mod special pe jurnalişti...

    Contul meu... Vă voi oferi un indiciu şi vă promit că acest cont va deveni un loc în care îmi voi exprima frustrarea. De acum încolo, voi trăi ca o fiinţă umană, ca un bărbat. Nu voi închide ochii în faţa injustiţiei.

    M-am abţinut fără motiv. În cele din urmă, am primit în schimb numai injurii şi depresie, care m-au închis într-o capcană. Pe scurt, dacă eşti un adevărat lider, stăpân şi rege, dacă eşti cu adevărat o persoană, cred că ar trebui să asculţi grijile cetăţenilor tăi.

    Nu pot fi şiret ca o vulpe, atunci voi trăi ca un leu. Nu, aşa sunt eu şi nu mă voi ascunde. Vă voi arăta cum se comportă un lider adevărat, ce înseamnă sacrificiul... care este adevărul. Vă voi arăta cum lacrimile se preschimb în furie. Şi nu glumesc.

    Se vor întâmpla şi mai multe lucruri în viitor. Dacă contul meu Twitter va fi şters sau voi fi obligat să tac, înseamnă că am fost obligat de oameni care sunt îndeajuns de puternici ca să mă oprească. Dar îi voi înfrânge. Sinceritatea, adevărul şi sufletul pot conecta oamenii şi-i pot mişca... şi de asemenea îi pot manipula... Vă rog să înţelegeţi acest lucru.

    Eu voi fi primul care să pun o întrebare. CEO-ul Star Empire, Shin Joo Hak, îi care am avut încredere şi pe care l-am iubit... eşti încrezător în propriile acţiuni?

    Plângeam şi-ţi spuneam să nu treci pragul...Ţi-am zis, Shin Joo Hak... Ai trecut pragul, ceva ce nu ar fi trebuit să faci şi acum trebuie să ai de-a face cu consecinţele. Am ajuns la limită. Am suferit atât de mult, de la porţiuni chele la depresie. Fii pregătit... îmi pare rău, ămi cer scuze, CEO, dar tot ce am vrut a fost un cuvânt de încurajare.

    Fii bărbat, fii bărbat, ai zis. Îţi voi arăta cum se comportă un bărbat adevărat, o voi fixa în inima ta. Nu sunt Iisus, dar sunt un fiu al lui Dumnezeu, aşa voi avea încredere în El şi voi începe războiul.

    Am încercat să mă sinucid...în faţa familiei pe care o iubesc. Mi-am văzut părinţii plângând cu lacrimi de sânge şi acum trebuie ca şi tu să plângi aceleaşi lacrimi, Shin.

    De ce? Pentru că era nedrept, şi am devenit atât de slab şi hidos, dar pentru că sunt bărbat, m-am gândit, dacă tot o să mor, mai degrabă închid ochii înainte să devin şi mai slab, şi mai hidos.

    Fanii mei, părinţii mei, părinţii celor nouă membri. Şi toţi oamnii din această lume. De ce CEO-ul Star Empire, Shin Joo Hak mă creşte ca un criminal? Acum îl voi răsplăti. Fii pregătit. Începând de mâine. Voi încărca câte un fişier pe rând. Nu, îl voi lăsa să explodeze.

    Îţi aminteşti de aceste cuvinte "nu sunt decât o glumă pentru tine". Îţi voi arăta cum această glumă se transformă într-o poveste horror. Ne-ai spus că suntem copiii tăi? Fii tăi? Atunci îţi voi pune o întrebare.

    Acei bani, acel sânge, pe care noi, cei nouă copii ai tăi le-am câştigat cu sudoarea noastră, cu sângele nostru... Unde sunt toate acum? Răspunde-mi cu mâna pe inimă.

    Astăzi, mă voi opri aici. De vreme ce încă eşti patronul şi reprezentativul companiei, ai ţipat la noi ca să te respectăm? Îţi voi acorda respectul cuvenit... Scrâşnesc din dinţi acum când plec. Să ai o zi bună, reprezentantule...

    De ce ai făcut asta? Aşa că...te rog, te rog să te opreşti. A, am uitat să-ţi spun ceva, dacă îi vei şantaja sau le vei oferi mită celorlalţi opt membri, voi face la fel şi ţie. Sunt dispus să trec şi prin acest lucru. Aşa că opreşte-te reprezentantule. Nu-ţi voi mai permite.

    Acei copii, copiii ZE:A. Sunt ai mei şi fiindcă am fost sigurul copil al familiei mele, ei au fost precum fraţii pentru mine. Nu-i atinge. Sunt ai mei. Nu-i îndepărta de mine. Pentru a-i proteja pe membrii mei, fanii noştri, mă voi transforma într-un criminal. Dumnezeule-Tată, te rog să mă asculţi. Te rog să mă ajuţi.

    Voi trăi şi îi voi proteja pe oamenii mei. Iisuse. Îmi pară rău că am avut gânduri urâte şi am acţionat în baza lor. Te rog să mă ierţi. Vă rog să aveţi încredere în mine, aşa cum am încredere în voi. Încerc să demonstrez că acuzaţiile împotriva noastră sunt false. Amin."

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Pentru moment, a păstrat numai una dintre postările de pe Twitter, şi le-a şters pe restul.

    Între timp, Star Empire a comentat pe scurt asupra situaţiei: "Am confirmat ceea ce Moon Junyoung a postat. Acum discutăm postările sale pe Twitter cu angajaţii. Din ceea ce a scris, se pare că există o problemă financiară, aşa că va trebui să clarificăm care este poziţia noastră oficială. După ce vom discuta, vom da o declaraţie oficială."

    Au mai adăugat, "Postările au fost şterse de el."

    UPDATE:  Moon Junyoung a mai adăugat două postări pe Twitter.

    A zis:

    "Sunt atât de dezamăgit de site-uri. Nu ştergeţi cuvintele-cheie pentru căutare şi vă rog să păstraţi cuvintele-cheie: "Moon Junyoung", "ZE:A", "Star Empire i-a maltratat", "Adevărul CEO-ului Shin Joo Hak" pentru ca publicul să afle. Dacă aveţi fii ca mine, vă rog să o faceţi. Nu mai putem lăsa ca oamenii să fie victimizaţi... Dacă vă comportaţi astfel, vă voi arăta cărţile mele.

    Vă rog. Dacă alţi oameni, alte agenţii vor fi de partea Star Empire, le voi dezvălui greşelile... Să nu vă cauzaţi rău din această pricină... Să nu vă implicaţi în războiul altor ţări. Dacă vă permiteţi, folosiţi-vă banii. Aceasta este specializarea voastră. Dar acesta este adevărul."


    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Sursa: Soompi
    Trad.ro.: WitchMedusa.Empiro

      Data/ora curentă este: Mar Mar 19, 2024 12:19 pm